Kurum Logosu
RESMİ KURUMLAR

PROJELERİMİZ

       İzmir Kalkınma Ajansının, 19 Eylül 2013 tarihi itibariyle başlattığı, “Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim” mali destek programına, kurumumuz, DEMİR KANAT projesiyle iştirak etmiştir. Başvuru hazırlıkları tamamlanan proje, İZKA tarafından ön değerlendirme aşamasındadır.

       Buca Halk Eğitim Merkezi ve İzmir Dokuz Eylül Meslek Yüksek Okulu, başvurusu yapılan DEMİR KANAT projesinde, proje ortağı olarak, Ege Bölgesi Sanayi Odası ise proje iştirakçisi olarak, projeye katılmışlardır.

       Proje ile; Kurumumuz işyurtları donanım ve teçhizat açısından güçlendirilerek, İzmir bölgesinde faaliyet gösteren işgücü piyasalarının gereksinim duyduğu mesleki becerilere yönelik meslek kurslarının açılması planlanmaktadır. Faaliyete açılacak kursların belirlenmesinde, özellikle İzmir bölgesindeki işgücü piyasa gereksinimleri ve istihdam yönelimleri gözetilmiştir. Bu sayede hem bölgenin ihtiyacı olan mesleki becerilerin bölgeye kazandırılması, hemde tahliye olan hükümlü ve tutukluların piyasada aranan/kabul gören mesleki beceriler kazanmaları amaçlanmaktadır. Proje iştirakçimiz Ege Bölgesi Sanayi Odasının katkıları ile, projenin onaylanması halinde, kurumumuzda yeni açılan meslek kurslarında eğitim gören ve tahliye edilen hükümlü ve tutuklular için, çeşitli işletme ve kuruluşlardan istihdam taahhüdü alınmıştır.

       Ön değerlendirmede olan DEMİR KANAT projesi ile ilgili gelişmeler, sitemiz aracılığı ile paylaşılmaya devam edecektir.

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Test Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←